CLUB NIEUWS, COMMUNITY NIEUWS

23 mei 1975: feest en feyenoord

Om deze voetballoze coronavirus-periode te overbruggen duiken we voor u in de geschiedenis van Beerschot en stoffen we op die manier voor u het fraaie palmares met zeven landstitels, drie bekeroverwinningen en ontelbare andere sportieve hoogtepunten af…

Die laten we de volgende weken en maanden op regelmatige tijdstippen de revue passeren. In woord en beeld. Pure nostalgie is het…

 

Het was in het weekend van 23 tot 25 mei 1975 dat onze club in en om het Olympisch Stadion zijn “Beerschot 75”-jubileum vierde. Op het programma: drie dagen feest. Een totaalspektakel met een nostalgisch voetbalonderonsje van de “Kielse Oude Gloriën”, een galawedstrijd tegen Feyenoord en tijdens de rust een atletiekintermezzo. Verder werden er ook een jubileumboek, een film van Wies Andersen (met commentaar van Rik De Saedeleer), een kunstmap van Jan Van Riet en een gedichtenbundel van Nic Van Bruggen op de markt gebracht. Alstemblief!

Gefeest, gevierd en gedronken werd er in de feesttent op de Gedempte Zuiderdokken, naast de Sinksenfoor . Op zaterdag zorgden het orkest van Ewald Fröh en de Strangers (ja, toen ook al!) voor de ambiance; zondag waren Gaston Berghmans en Leo Martin “top of the bill”. Een onvergetelijke driedaagse was het! Vandaag focussen we op het sportieve luik van de festiviteiten van vrijdag 23 mei 1975. Exact 45 jaar geleden dus…

Om kwart voor zeven trapten Beerschots Oude Gloriën en een selectie van oud-internationals hun wedstrijd af. Drie keer raden wie de show stal? Juist, de enige echte Rik Coppens die op zijn 45ste de fratsen en de technische hoogstandjes opeenstapelde en op die manier tot  de grote entertainer uitgroeide. Beerschot won met 2-0, Jenne Wouters en Etienne Zaman scoorden de doelpunten. Beerschot speelde met Charles Geerts (40’ Jos Smolders), Jef Vliers, Guy Raskin, Louis Vanhemelryck, John Vanderwaeren, Bob Weyn (40’ Leon Nollet), Etienne Coppens, Mon Goossens, Jenne Wouters,  Rik Coppens, Etienne Zaman (40’ Peke De Borger). Nostalgie in het kwadraat.

De sportieve hoofdbrok volgde om half negen, met Beerschot tegen Feyenoord, topclub uit Rotterdam en de eerste Nederlandse club die in 1970 de Europabeker der Landskampioenen (de Champions League zeg maar) had gewonnen. En geloof ons, het werd niet zomaar een demonstratiematchke. Nee, beide ploegen maakten er een “echte wedstrijd” van. Op het scherp van de snee.

Beerschot begon in overdrive met vroege doelpunten van Manu Sanon (zijn allereerste voor onze club) en René Mücher. Feyenoord repliceerde rond het halfuur met twee treffers van Willy Kreuz… maar in de slotminuten was het onze nieuwe Deense aanvaller Benny Nielsen die de winning-goal maakte. Een mooi orgelpunt van een schitterende avond.

 

VRIJDAG 23 MEI 1975 – OLYMPISCH STADION

BEERSCHOT – FEYENOORD  3 – 2

TOESCHOUWERS: 10.000

SCHEIDSRECHETER: Schaut

DOELPUNTEN:  1’ Sanon 1-0, 3’ Mücher 2-0, 30’ Kreuz 2-1, 32’ Kreuz 2-2, 88’ Nielsen 3-0

BEERSCHOT: Dujardin (46’ Lauryssen), Van Opdorp, Tolsa, Dalving, L. Van Gucht, Lozano (70’ Lambert), Hansen, Meeuws  (46’ Nielsen), Mücher (82’ Cornelis), Mallants (60’ Van Pelt), Sanon

FEYENOORD: Treitel, Rijsbergen, Ramljak (46’ Vos), Van Daele, Everse, Olsen (75’ Van de Korput), Van Hanegem (46’ Schoenmaker), Ressel, De Jong (80’ Van Til), Kreuz, Kristensen (60’ van der Linden)

 

De toeschouwers kregen er tijdens de rust van de wedstrijd nog een superieur atletiek-toetje bovenop, met een goed bezette 1.500 meter die werd gewonnen door Ivo Van Damme, die het daaropvolgende jaar tijdens de Olympische Spelen in Montreal zowel op de 800 meter als de 1.500 meter een zilveren medaille zou winnen… en in december van 1976 in een auto-ongeluk tragisch om het leven kwam.

En dan was er nog het showgedeelte waarin de Beerschot-majoretten menig supportershart sneller deden slaan. Je zou als puberende tiener voor minder van je melk geraken wanneer die bevallige jonge dames in hun korte mauwe-wit kleedjes op de sintelbaan voorbij paradeerden. Zeker die knappe blonde vooraan. Smoorverliefd waren we. Maar op den Beerschot ook natuurlijk…

 

Tekst: Danny Geerts