A-KERN NIEUWS

Voorbeschouwing KAA Gent – Beerschot

Morgen staat speeldag 26 van de Jupiler Pro League op het programma. Beerschot trekt daarvoor naar de Planet Group Arena, waar de Mannekes het om 13u30 opnemen tegen KAA Gent. Vooruitblikken op de wedstrijd doen we met Daishawn Redan.

De Nederlandse aanvaller maakte op de laatste dag van de transferperiode de overstap naar het Kiel. “Ik ben enorm blij met deze transfer. Beerschot kende ik al als een Belgische traditieclub met een geweldige aanhang, en dat heb ik afgelopen weekend meteen mogen ervaren”, vertelt Daishawn.

Zijn debuut kon haast niet beter verlopen. Slechts 32 minuten had hij nodig om zijn eerste doelpunt voor Beerschot te maken. “Op training gingen de ballen er al vlot in, dus ik had een goed gevoel bij de wedstrijd. Het vertrouwen zat goed, en ik ben ook blij dat de coach mij meteen dat vertrouwen gaf. Uiteraard loopt nog niet alles perfect, dat is normaal. Als speler heb je tijd nodig om je aan te passen aan je ploegmaats, en andersom. Maar ik ben ervan overtuigd dat we de komende weken alleen maar beter worden. Jammer dat we de wedstrijd niet konden winnen, maar het was een prestatie waarop we kunnen voortbouwen”, aldus de 24-jarige spits.

Zijn overgang van een Italiaanse derdeklasser naar de Belgische eerste klasse kwam voor velen misschien als een verrassing. “Ik begrijp dat niet veel mensen in België de Serie C volgen, maar het niveau daar wordt onderschat. Het is moeilijk om het te vergelijken met de Jupiler Pro League, omdat de speelstijl totaal verschillend is. Maar ik vind de Belgische competitie heel aantrekkelijk, met veel grote clubs. Het systeem met de play-offs is wat vreemd, maar misschien kan dat dit jaar net in ons voordeel werken.”

Beerschot staat momenteel nog steeds op de laatste plaats, met vijf punten achterstand op de voorlaatste. “We hebben dringend een driepunter nodig, dat beseffen we allemaal. Maar ik geloof in het behoud, anders was ik hier niet. Als we aansluiting kunnen vinden bij plaats 13, 14 en 15, kan het nog heel spannend worden.”

Met een verplaatsing naar Gent, oogt het morgen allesbehalve simpel. “We hebben buitenshuis veel te weinig punten gepakt dit seizoen. Morgen treffen we een sterke tegenstander en spelen we bovendien zonder onze eigen supporters. Die steun gaan we zeker missen, maar we gaan vol voor een goed resultaat. Indien we in de komende 2 uitwedstrijden goede resultaten kunnen behalen, dan kunnen we het thuis tegen KV Mechelen misschien wel laten spoken op het Kiel. Dat is nu de ambitie: zo snel mogelijk aansluiting vinden bij de ploegen boven ons, zodat we in de volgende thuiswedstrijd maximaal kunnen rekenen op onze supporters”, besluit de Nederlander.

Morgen, zondag 16 februari, om 13u30: KAA Gent – Beerschot.