JEUGD NIEUWS, CLUB NIEUWS

ONZE JEUGDWERKING SCOORT

Beerschot heeft ook z’n licentie voor de elitejeugd zonder problemen binnengehaald. Het werk en de investeringen in de jeugdacademie werden door de Pro League beloond met alweer een stijging van het aantal punten.

Nadat eerder het behalen van de proflicentie geen problemen opleverde, weet Beerschot ook z’n plaats bij de elitejeugd overtuigend te behouden. Onze jeugdacademie kreeg voor het seizoen 2020-2021 haar beste score sinds de terugkeer in het profvoetbal.

Youth academy manager Davy De Smedt: ‘We hebben niet alleen onze licentie in eerste zit, we boekten ook een mooie vooruitgang. Het bewijst dat Beerschot ook op het vlak van jeugdwerking stappen blijft zetten. Maar deze licentie is niet mijn verdienste. Ik ben hier tenslotte nieuw. Dit hebben we te danken aan de inzet van het gemotiveerde team dat hier de voorbije jaren de jeugdwerking deed draaien.’

Jean Clarijs is, als office manager, hoofd administratie van de jeugdwerking en stelde al voor het vierde jaar op rij het licentiedossier samen: ‘Als je enkele seizoenen uit het profvoetbal verdwijnt, betaal je dat cash op het vlak van jeugdwerking. Beerschot heeft alles opnieuw moeten opbouwen. Als je dan ziet waar we nu al staan, is dat heel mooi. We hebben op alle vlak weer vooruitgang geboekt. Er wordt gewerkt aan de infrastructuur, er zijn nog meer trainers van hoog niveau, en er is een goede wisselwerking met de A-kern en de technische commissie. Kortom, de algemene uitbouw en de verdere professionalisering van de jeugdacademie lopen goed.’

Met Brian de Keersmaecker kreeg vorig seizoen de eerste jeugdspeler een profcontract. De volgende jaren moeten nog meer eigen talenten de A-kern halen.

Davy De Smedt: ‘Onze jeugdacademie heeft weer aantrekkingskracht. Dat merk je aan de spelers en de trainers die naar hier willen komen. Over enkele jaren zullen er steeds meer jonge spelers doorstromen en moeten deze investeringen nog meer gaan lonen. De ambitie is met de jeugd te promoveren naar Elite 1. Nu zijn we blij met de vooruitgang en onze plaats bij Elite 2. Gesteund door de visie en de investeringen van het bestuur, gaan we keihard blijven werken.’

Jupiler Pro League

1 Club Brugge 76 pts
2 R. Antwerp F.C. 60 pts
3 RSC Anderlecht 58 pts
4 KRC Genk 56 pts
5 KV Oostende 53 pts

XIII teamwear

ontdek onze webshop